Haber

Öğretmen Tuğba Parlak varis ameliyatı olduktan 3 gün sonra hayatını kaybetti.

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi’nde bir okulda öğretmenlik yapan 37 yaşındaki Tuğba Parlak, her iki bacağındaki varis nedeniyle Diyarbakır’daki özel bir hastanede ameliyat edildi.

Amida’nın haberine göre, iki saat süren ameliyatın ardından evine gönderilen Parlak, bir gün sonra rahatsızlandı. Bright, çağrılan ambulansla aynı hastaneye kaldırılırken, ilk müdahalenin ardından Diyarbakır’daki hastanenin başka bir şubesine götürüldü. Bilinci yerinde olmayan Bright, yoğun bakıma kaldırıldı. 3 gün yoğun bakımda kalan öğretmen hayatını kaybetti.

Parlak’ın vefatının ardından eşi Mustafa Parlak, operasyon sırasında ve sonrasında ihmalleri olduğu teziyle özel hastane idaresiyle operasyonu gerçekleştiren kalp ve damar cerrahı hakkında yanılgıya düştü. Zeki, durumu kötüleşen eşine müdahale etmek için çağrılan 112 ekibinin olay yerine 45 dakika geç geldiğini belirterek, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat şikayetinde bulundu.

Ailesinin “ihmal” teziyle suç duyurusunda bulunmasının ardından Parlak’ın cenazesine otopsi yapıldı. Cenaze memleketi Tokat’a götürülerek toprağa verildi. Tuğba Parlak’ın biri 4, diğeri 7 yaşında iki çocuk annesi olduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu