Ekonomi

MSCI endeksinde güncelleme: Türkiye’den hangi şirketler endekse eklendi?

Investing.com – Dünyanın önde gelen endeks yapıcı şirketlerinden biri olan MSCI, endekslerinde değişiklik yaptığını açıkladı.

MSCI tarafından çeşitli endekslerde yapılan güncelleme haziran ayının prestijiyle uygulanmaya başlayacak. Yapılan değişikliğe göre Tofaş Türk Otomobil Fabrikası ( TOASO) eklenmiş, endeksten herhangi bir şirket çıkarılmamıştır.

Ayrıca Türk şirketlerinin ortasından 7 şirket MSCI Global Small Cap Endeksi’ne dahil olurken, bir şirket Small Cap Endeksi’nden çıkarıldı.

Buna göre MSCI Global Small Cap Index’e dahil olan Türk şirketleri, Ahlatcı Doğal gaz( AHGAZ), Aksa Güç ( balta), Borusan MannesmannBoru ( BRSAN), Bell2 Termal ( CANTE), İmaş Makina Sanayi ( İMASM), Kiler Holding ( KLRHO) ve Margün Jeneratör ( MAGEN ) olmuş. Penta Teknolojisi ( PENTA) endeks dışı kalan tek Türk şirketi olarak kayıtlara geçti.

MSCI Global Small Cap Endeksi’nde yapılan güncellemede, Almanya’dan sonra Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde en çok eklenen şirketin Türkiye’den olduğu görüldü. MSCI’nin diğer endekslerinde ise Türkiye hisselerinde değişiklik olmadı.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan faydalı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

cavdarhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu