Yaşam

Numan Kurtulmuş: Ümit Özdağ bizden bakanlık istedi

Türkiye ikinci cinsiyetin 13. Cumhurbaşkanını belirleyecek.

Seçime 2 gün kala heyecan devam ediyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Habertürk’ten Sena Alkan ve Mehmet Akif Ersoy’un konuğu olarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Kurtulmuş’a, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Kemal Kılıçdaroğlu’na ikinci tur destek kararı öncesi kendisiyle yaptığı görüşme soruldu.

Kurtulmuş, Özdağ’ın kendilerinden bakanlık istediğini açıkladı.

“Ümit Özdağ bizden bakanlık istedi”

Kurtuluş dedi ki:

“Göç sorununun hükümet tarafından çok titiz ve detaylı bir şekilde incelendiğini kendisine anlattık. Hiç konuşulmadığı gibi bir açıklama yaptığı da doğru değildi.

Daha sonra bunu söylemek istemediğim anlaşıldı ama Özdağ Bey göçmenlerin gönderilmesi ile ilgili bir bakanlık talebinde bulundu. Tüm bu tartışmalardan sonra, teslimat açısından söylemek doğru olur. Bir bakanlık verilmesi ve o bakanlık aracılığıyla göç sorununun düzenlenmesi tercihen İçişleri Bakanlığı aracılığıyla düşünülmüştür.

Göç sorununun bizim tarafımızdan, tercihen İçişleri Bakanlığı tarafından ele alınması durumunda doğru olacağını söyledi. Cevabımı söyleyeyim; Cumhur İttifakı’nın başlangıcından bu yana, hiçbir zaman al ya da ver anlaşması yapmadık.

Cumhur İttifakı’na katılan hiçbir partinin böyle bir pazarlığı olmamıştır. Karşı tarafla daha önce teması olduğunu, görüşmeden sonra temas kurulabileceğini söyledi. Açık pazarlık değil ilkeli bir duruşumuz olduğunu söyledik.

Temelde iki konuyu konuştuk, terörizm ve göç. Çok keyifli, medeni ve olgun bir görüşme oldu. Neticede asıl sorunun bir durum ya da bakanlar arası pazarlık olduğunu söylemek isterim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu